2023.04.03

Baigėsi „Circle K Lietuva“ akcija „Lemiama valanda“: medicininei pagalbai Ukrainoje surinkta 106 tūkst. eurų parama

Vieno didžiausių Lietuvoje degalinių tinklų „Circle K Lietuva“ kartu su Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugija (LARD) paskelbta akcija „Lemiama valanda“ baigėsi balandžio 1 d. – apie mėnesį trukusios akcijos metu surinkta 106 tūkst. eurų parama, kuri bus skirta skubios medicininės pagalbos priemonėms Ukrainos gyventojams nupirkti. Dar 100 tūkst. eurų sumą bendrovė skyrė pačioje akcijos pradžioje, tad iš viso skubiai medicininei pagalbai Ukrainoje per mėnesį paaukota suma siekia 206 tūkst. eurų.

„Nors karas Ukrainoje trunka jau daugiau nei metus, žmonių gerumas ir noras padėti neblėsta. Esame dėkingi kiekvienam „Circle K“ degalinių klientui, kuris prisidėjo prie šios paramos akcijos. Surinkta parama leis aprūpinti Ukrainos medikus reikiama medicinine įranga ir skubios pagalbos automobiliais, kad per gyvybiškai svarbias minutes, vadinamąją lemiamą valandą, medikų pagalbos sulauktų kuo daugiau nuo karo nukentėjusių ir už savo šalį kovojančių žmonių“, – komentuoja „Circle K Lietuva“ generalinis direktorius Skirmantas Mačiukas.

Vasario pabaigoje „Circle K Lietuva“ LARD organizacijai skyrė 100 tūkst. eurų paramą ir papildomai pradėjo paramos akciją, kurios metu perkant bet kokį karštą gėrimą „Circle K“ degalinėse, nuo kiekvieno nupirkto karšto gėrimo puodelio paramai buvo skiriama 10 euro centų.

„Už surinktą paramą planuojame įsigyti ir įrengti apie 10 greitosios pagalbos automobilių. Jau tariamės su medicininės įrangos tiekėjais dėl reikalingos įrangos įsigijimo, ieškome tinkamų automobilių“, – sako LARD valdybos narys, gydytojas anesteziologas reanimatologas Rokas Tamošauskas.

Pasak jo, karo metu sužeistiems Ukrainos gyventojams šiuo metu labiausiai trūksta specialių šildančių antklodžių, dirbtinio kvėpavimo įrangos, plaučių drenažo rinkinių, defibriliatorių, kraujavimą stabdančių tvarsčių ir įtvarų, antibiotikų, kraujo perpylimo sistemų ir kraujo komponentų saugojimo įrangos.

„Kiekvieną kartą susitikę su Ukrainos karo medikais sužinome realius jų poreikius, į kuriuos atsižvelgę tiekiame jiems reikalingą medicininę įrangą. Svarbu suprasti, kad karas Ukrainoje dar negreitai baigsis, tad pagalbos ukrainiečiams reikės ilgai – šiuo sudėtingu metu tai yra ne tik fizinė, bet ir moralinė pagalba ir parama, padedanti ištverti sunkumus ir ryžtingai siekti pergalės“, – pabrėžia R. Tamošauskas.

Šiemet LARD jau įrengė ir Ukrainos karo medikams perdavė 3 greitosios pagalbos automobilius: du „Volkswagen Transporter“ ir vieną „Land Rover Defender“. Šiuo metu ruošiami dar 6 automobiliai, iš jų tik vienas yra naudotas kaip greitosios pagalbos automobilis, likę bus pritaikyti medikų poreikiams. Dažniausiai šiam tikslui pasirenkami visureigiai arba abiem tiltais varomi automobiliai, pasižymintis geru pravažumu, kas itin aktualu Ukrainoje transportuojant sužeistus žmones įvairios būklės keliais.

Pasak S. Mačiuko, bendrovė kartu su darbuotojais nuolat ieško būdų kaip padėti nuo karo kenčiančiai Ukrainai ir jos žmonėms.

„Vos prasidėjus karui pabėgėlius iš Ukrainos degalinėse pasitikome su šiltu maistu ir gėrimais, darbuotojai į savo namus noriai priėmė ukrainiečius, o mes – padėjome surasti darbą, kad jie galėtų kuo lengviau apsiprasti Lietuvoje. Aukojame vaikų labdaros organizacijoms, praėjusiais metais įgyvendinome akciją „Kartu paaukosime daugiau“, kai surinktą sumą padvigubinome, prisidėjome ir prie „Gelbėkit vaikus“ paramos koncerto, skirto vaikams iš Ukrainos. Tad ir toliau nenustojame ieškoti galimybių, kaip padėti už savo laisvę kovojančiai tautai“, – teigia S. Mačiukas.

Image
R. Tamošausko asmeninio archyvo nuot