2020.08.27

Circle K kartu su partneriais susibūrė iniciatyvai „Būk saugus kelyje“

Siekdami prisidėti prie eismo saugumo didinimo keliuose, šiemet prisijungėme prie pirmą kartą Lietuvoje vykstančios akcijos „Būk saugus kelyje“.

Kartu su Lietuvos kelių policija, „Volvo Trucks“, „Girteka“ bei socialine partnere organizacija „Gelbėkit vaikus“ padėsime gerinti pėsčiųjų, dviratininkų, mopedų bei paspirtukų vairuotojų suvokimą apie didelių gabaritų transporto priemonių – vilkikų – judėjimo bei manevravimo niuansus.

Tokia akcija jau vyko daugybėje užsienio šalių, nes vis dar gajus stereotipas, kad kuo aukščiau yra transporto priemonės vairuotojo vieta, tuo geriau ir plačiau jis mato kelią. Apgaulingas saugumo jausmas užmigdo budrumą šalia didelių transporto priemonių, o tai kasmet keliuose lemia skaudžius eismo įvykius.

„Siekiame gerinti supratimą tarp eismo dalyvių ir paskatinti užmegzti tarpusavio kontaktą – pamojuoti vairuotojui ir įsitikinti, kad jis jus tikrai pamatė. Kasmet pasaulio keliuose žūsta apie 1,3 mln. žmonių, dar 20-50 mln. yra sužeidžiami, patiria traumas. Saugaus eismo taisyklių mokomės nuo mažų dienų, tačiau siekdami didesnio saugumo turėtume aktyviau vieni su kitais bendrauti kelyje“, – sako „Circle K Lietuva“ vadovas Skirmantas Mačiukas.

Švedijos sunkvežimių gamintojo „Volvo Trucks“ avarijų grupės tyrimų duomenimis, didžiausią pavojų eismo dalyviams kelianti zona yra dešinioji vilkiko pusė, kurioje įvyksta didžiausia dalis, arba 36 proc. eismo įvykių. Čia dažniausiai neįvertinama į dešinę sukančio vilkiko greitis arba judėjimo kryptis. Vilkiko priekis taip pat yra pavojingas, čia fiksuojama apie 33 proc. eismo įvykių, kurių metu sužalojami pėstieji, dviratininkai ar mopedų vairuotojai.

Akcijai išleista 30 tūkst. mokomųjų užduočių knygelių, kuriomis siekiama supažindinti, ką svarbiausio vaikai turi pastebėti ir kaip išlikti matomiems tarp tokių didelių transporto priemonių kaip vilkikai. Mokomosios užduočių knygelės bus dalinamos mūsų tinklo degalinėse visoje Lietuvoje, specialiai akcijai sukurtas ir interneto puslapis www.buksauguskelyje.lt.

Image
„Būk saugus kelyje“ iniciatyva
Image
„Būk saugus kelyje“ iniciatyva
Image
„Būk saugus kelyje“ iniciatyva